Pracovní listy Akce Semináře Střeštěnov

Markéty dopravní výchova

Jedná se o  „projekt“ Bezpečně na silnicích o.p.s., působící pod značkou Tým silniční bezpečnosti. Projekt se zaměřuje na postupně vznikající didaktický materiál určený pro výchovu a vzdělávaní jedinců v oblasti bezpečnosti v silničním provozu. Materiál vzniká v souladu s aktuálními požadavky uvedenými v Rámcovém vzdělávacím programu pro základní vzdělávání.

Posláním projektu Markéty dopravní výchova je vytvořit prostředí, jež bude sloužit nejen k výchově a vzdělávání dětí i dospělých v oblasti bezpečnosti silničního provozu. Touto cestou bychom se rádi podíleli na podporování snižování nehodovosti a především množství zranění (i smrtelných) na silnicích.

Každý den se účastníme silničního provozu. Každý z nás v nějaké roli, chodec, cyklista, řidič motorového vozidla, atp. Víme jak se v těchto rolích chovat? Známe pravidla bezpečného chování v silničním provozu? Bohužel každý rok se však setkáváme se statistikou dopravních nehod, kde jsou čísla jasná. Každoročně na českých silnicích vyhasínají životy lidí. Od těch nejmenší až po ty nejstarší. Naší snahou je problematiku bezpečnosti v silničním provozu šířit mezi širokou veřejnost. Tímto projektem cílíme s dopravní výchovou především na vzdělávání dětí v oblasti silničního provozu, čímž vychováváme budoucí řidiče.

Postavy se kterými se učíte dopravní výchovu díky MDV jsou skutečné. Jsou to osoby pracující v oblasti dopravní bezpečnosti řadu let a v současné době jsou to zástupci Týmu silniční bezpečnosti. Z kreslených dětí dospěli do živých dospělých a snaží se seznámit s problematikou bezpečnosti v silničním provozu širokou veřejnost.

MARKETA
HONZA
LADA
TOMAS
RADKA
MAZZDA
NEHODAK
nahoru